FNUG - Forening af unge med GIGT

 

Bestyrelsen

 

Bestyrelsen varetager FNUG’s arbejde. Bestyrelsen er også til for dig, og du er naturligvis velkommen til at kontakte bestyrelsen, hvis du har spørgsmål eller forslag. Alle i bestyrelsen har selv gigt, er frivillige og arbejder med FNUG i deres fritid.

Alle henvendelser anmodes fremsendt på FNUG’s mailadresse, som løbende tjekkes af bestyrelsen på: fnug@fnug.dk.

Formand: Tanja Tofte Thomsen
tanja@fnug.dk

Næstformand: Signe Rickmann
signe@fnug.dk

Kasserer: Kiki Mathiasen
kiki@fnug.dk

Bestyrelsen har udpeget følgende nøglepersoner til at understøtte FNUG’s arbejde:

Senior Advisor: James Rickmann
james@fnug.dk
Tlf. 2925 2394
Projektleder og ansvarlig for eksterne kontakter,
herunder samarbejdspartnere og industri.

Aktivitets Manager: Mia Busk Hedegaard
busk@fnug.dk
Tlf. 2215 1529
Ansvarlig for medlemsrettede arrangementer og kurser,
herunder teamleder for lokaludvalg og planlægningsgrupper.

Kommunikations Manager: Mette Marie Nielsen
mette@fnug.dk
Tlf. 2146 5205
Ansvarlig for ekstern kommunikation,
herunder sociale medier samt redaktion og PR.

Politisk Manager: vakant
Teamleder for politisk udvalg.